Tanıtım

Bahar Matematik Buluşması, farklı üniversitelerde okuyan matematik öğrencileri tarafından yılda iki defa düzenlenen, akademik odaklı bir çalıştay dizisidir. Buluşmaların sabit bir mekânı bulunmamakla birlikte her seferinde farklı bir üniversitede gerçekleştirilmesine özen gösterilir. Konuşmalar, davetli akademisyenler ve başvuruda bulunan öğrenciler tarafından verilir ve farklı üniversitelerden matematik öğrencilerinin bir araya gelip matematik dinleyebileceği, tartışabileceği ve kendi ilgilendikleri konulardan bahsedebilecekleri bağımsız bir ortam yaratmayı amaçlar. Buluşma tarihi, buluşma yeri ve davetli akademisyenler birkaç ay öncesinden duyurulur. Genelde güz ve bahar eğitim dönemlerinin ilk haftalarında yapılır.

Dinleyici olarak başvuruda bulunan herkes etkinliğe katılabilirken, konuşmacı olmak için başvuruda bulunan öğrencilerin konuşmaları, konuşma konuları ve içerikleri esas alınarak, akademisyenlerden oluşan bir bilim kurulunun değerlendirmesine tabii tutulur. Bilim kuruluna konuşma başlıkları ve özetleri hiçbir kişisel bilgi dahil edilmeden gönderilir ve uygun görülen konuşmalar programa dahil edilir.

Bahar Matematik Buluşmasına katılım ücretsizdir. Şehir dışından katılacak öğrencilere Türk Matematik Derneği tarafından yol desteği verilir. Yol desteği başvuruları, buluşma tarihinden birkaç ay önce açılır.

Dinleyici olmak amacıyla başvuru formunu doldurduktan sonra kaydınızın tamamlandığına dair bir geri dönüş e-postası alırsınız ve kaydınız tamamlanır. Yol desteği başvurularının sonucu, buluşmanın başlangıç tarihinden yaklaşık 3 gün önce belli olur. Konuşmacı başvuruları, buluşmanın başlangıç tarihinin 10 ila 20 gün öncesinde sonlanır. Başvurular, bilim kuruluna gönderilir ve bilim kurulu elemesinden geçirilir. Konuşmaların saatleri, tüm konuşmacılara danışılarak ayarlanır ve buluşma tarihinden 1 hafta önce belli olur.

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön